İndirimli Elektrik

“İndirimli elektrik olur mu”, deme. Eğer elektriğini sana en uygun fiyatla, senin tüketim alışkanlığına uygun şekilde sunan ve elektrik zamlarının faturana yansımayacağı tarifelere ulaşabilirsen indirimle elektrik alabilirsin. Ama tüm bunları araştırmak, bulmak kolay değil, vaktim de yok diyorsan ben, yani Seç-Man sana bu bilgileri sunmak için hazırım. Tek yapman gereken Seç Elektrik’ten sana uygun elektrik tedarikçisini ya da tarifesini senin için bulmasını istemen. Ondan sonra da sana verilen bilgilerle gerekli değişiklik için başvurman.

Tedarikçi Değiştirmek Kolay mı?

Tıpkı telefon operatörü gibi elektrik tedarikçisi değişimi de mümkün ve kolaydır. Burada dikkat edilmesi gereken iki önemli detay söz konusudur. Bunlardan ilki önce eski tedarikçine ya da ayrılmak istediğin tedarikçine ait borcunun kalmamasıdır. Bir diğer konu da şöyle açıklanabilir: Farklı elektrik tedarikçisi şirketler, farklı tarifelerle tüketiciye uygun paketler hazırlayabilirler. Bundan sonra geriye sadece fatura bilgilerinle birlikte kolayca yeni tedarikçine ya da tarifeye geçiş yapmak kalır.

Uygun Fiyatlı Elektriği Kimden Alabilirim?

Elektrik faturası, harcanan elektrik miktarına göre belirlenir. Ancak kullanılan elektrik, genellikle her ay değişmeyen bir ortalama tüketim alışkanlığına bağlı kalır. Bu, aslında telefonla konuşma, internet kullanma ya da mesajlaşma alışkanlığının hemen hemen her ay aynı ortalamada olmasına benzer. Nasıl ki telefon operatörleri kişilerin ortalama kullanım alışkanlıklarını analiz edip farklı ihtiyaçlara özel tarifeler sunuyorlarsa aynı işi elektrik tedarikçileri de yapar. Kendi elektrik tüketim alışkanlığına uygun tarifeyi seçip kullanırsan ucuz elektrik alabilirsin.

Tarife Değişikliğinde Bir Sınırlama Var mı?

Daha uygun fiyatlarla elektrik almak için tarife ve tedarikçi değişimi yapmak isteyebilirsin. Doğru tarife ile elektrik faturanı düşürebilirsin. Ama öyle üç günde bir tedarikçi ve tarife değiştirmek gibi durumlar yaşanmasın diye Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu bir limit belirlemiştir. Yılda en çok üç kez elektrik tedarikçini ve yılda en çok üç kez de tarifeni değiştirebilirsin.

Uygun Fiyatlı Elektrik Tarifesi İçin Seç-Man Var!

Seç Elektriğin bir üyesi olan Seç-Man, yani ben, sana, elektik tarifeleri, elektrik faturasının nasıl hesaplandığı, tasarruflu elektrik kullanımı, en cazip elektrik faturası konularında bilgi vermekle görevliyim. İşim icabı, senin harcadığın elektrik miktarına en uygun elektrik tarifesini araştırıp bulurum. Yukarıda da söylediğim gibi, elektrik tedarikçileri, kullanıcıların tüketim alışkanlığını inceleyerek ortalama bir görüşe varır ve buna göre tarifeler planlarlar. Bazen tarifelere ek olarak bazı avantaj paketleri de sunabilirler. Ancak genellikle kullanıcıların bir çoğu tedarikçisini ve tarifesini değiştirme hakkı olduğunu bilmez. Bilenler de bu tarifelerden kendisine hangisinin uygun olduğu en ucuz elektrik faturasını ödeyeceği tarifenin hangisi olduğunu seçmekte zorlanır. İşte ben ve arkadaşlarım burada devreye giriyoruz. Senin elektrik kullanım alışkanlığını analiz ediyor ondan sonra da tedarikçilerin farklı tarifelerine bakıp senin için en uygun tarifeyi belirliyoruz. Zamlardan etkilenmeyeceğin, kullandığın elektrik miktarından fazlasını ödemeyeceğin, faturanla elektrik tüketim miktarının doğru şekilde eşleştiği tarifeye ulaşman için çalışıyoruz. Bu araştırma ve karşılaştırma hizmeti için ücret almıyoruz. Sistemimiz, senin fazla vakit harcamadan, oyalanmadan kolayca kullanabileceğin, bedava ve çok avantajlı bir yapıya sahip. Bence elektriğini ucuza almak istiyorsan bir dene.

Faturam TL, HEMEN FATURAMI DÜŞÜRMEK İÇİN