Sadece tedarikçinizi değil tarife tipinizi de siz seçin!

Elektrik piyasasının özelleşmesiyle sektörde rekabet de arttığı için serbest tüketici ve ucuz elektrik kavramları hayatımıza girmiş bulundu. Elektrik tedarikçisini değiştirmeye karar veren tüketiciler indirimli elektrik almak için hangi tedarikçiyle çalışmak istediğine karar vermenin yanı sıra tarife tipini de kendisi seçebilmektedir.


Piyasada üç temel tarife bulunmaktadır;

Ulusal Tarife


Ulusal tarife serbest tüketici limitinin altında kaldığı için elektrik tedarikçisini değiştiremeyen yani serbest olmayan tüketiciler için geçerli olan tarifedir. EPDK tarafından her üç ayda bir elektrik fiyatına güncelleme gelmektedir. Dağıtım bölgelerindeki görevli tedarikçiler elektrik birim fiyatının üst limitini ulusal tarife birim fiyatı olarak uygulamak zorundadır.

Sabit İndirim Oranı


Elektrik birim fiyatında herhangi bir değişim olması durumunda indirim durumunda değişim olmadan sabit olarak aynı indirim oranına sözleşmeniz süreniz boyunca sahip olmaktasınız.

AdsızadaFAF.png

Faturam TL, HEMEN FATURAMI DÜŞÜRMEK İÇİN

Zamlardan Etkilenmeyen

Sabit fiyat veya zamlardan etkilenmeyen tarife olarak adlandırılan sözleşmeler ile 3 ayda bir elektriğe gelen güncellenmelerden etkilenmemektesiniz.


sdfsdff.png