Serbest Tüketici Hakkı ve Tedarikçi Seçimi

Gündelik hayatın vazgeçilmezlerinden olan elektrik yenilenebilir enerji kaynaklarından biridir. Tesla’nın başlattığı elektrikli araba akımı önümüzdeki yıllarda giderek yaygınlaşacak gibi duruyor. Sadece bu bile dünyanın genelinde ucuz elektrik kullanmanın önemini gösteren örneklerden biri. Elektriği ucuza kullanabilmeniz için ilk nokta diğer şartlarla birlikte en iyi indirim oranını veren, en güvenilir tedarikçi şirketi seçmeniz.

Tedarikçi seçiminin yanında sözleşmenin hazırlanması, imzalanması ve yeni tedarikçiden indirimli elektrik kullanma sürecinde de dikkatli olmak gerekiyor.

Elektrikte Nasıl İndirim Alırım?

İndirimli elektrik alabilmek için öncelikle serbest tüketici olmanız gerekiyor. Serbest tüketici kavramı elektrik tüketim alışkanlıkları ile ilgili ve ortalama tüketim miktarına göre belirleniyor. Eğer elektrik tüketim miktarınız aylık 200 kWh ya da yıllık 2400 kWh ve üzerindeyse serbest tüketici olarak nitelendiriliyorsunuz. Bu değerleri elektrik faturanızın üzerinde bulabilir ve ilgili bölümlerden okuyarak serbest tüketici olup olmadığınızı kolayca anlayabilirsiniz. Elektrik tüketim miktarının yanında aylık elektrik faturası miktarını da aynı amaçla kullanılabilirsiniz. Buna göre aylık elektrik faturanız 82 TL ve üzerinde ise serbest tüketici sınıfına giriyorsunuz.

Serbest tüketici olmak indirimli elektrik kullanabilmeniz için gerekli olan temel şarttır. Tedarikçi şirketlerden ucuz elektrik alabilmeniz için ayrıca mevcut tedarikçinizle geçerli bir sözleşmenizin olmaması, tedarikçinize ödenmemiş elektrik borcunuzu bulunmaması ve bunların yanında bir de elektrik sayacınızın da elektronik olması gerekiyor. Tüm bu şartları taşıyorsanız sizin için en iyi şartları sağlayan, en güvenilir tedarikçiyi secelektrik.com aracılığıyla kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Tedarikçi Seçimini Nasıl Yapabilirim?

Seçelektrik ile tedarikçi seçimi yapmanız oldukça kolay. Bunun için güncel elektrik faturalarınızdan herhangi birindeki bilgiler ile iletişim bilgilerinizi sistemdeki ilgili bölümlere girmeniz yeterli. Ancak faturanızın fotoğrafını çekerek ya da faturanızı tarayıcıda taratıp görseli sisteme yükleyerek bu işlemi çok daha pratik hale getirebilirsiniz.

Bu işlemden sonra sizin için en uygun olan teklifler ile bu teklifleri sunan tedarikçiler listeleniyor ve sistem üzerinde size sunuluyor. Size düşen indirim oranı, teminat miktarı, fiyat garantisi ve diğer parametreleri inceleyerek size en uygun tarifeyi seçip ona geçmek. Üstelik karar verme aşamasında sitenin canlı destek hizmeti olan “Seç-man’e sor” bölümünden de destek alabiliyor ve aklınıza takılan soruların cevabına ulaşabiliyorsunuz.

Tedarikçinizi sistem üzerinden seçip onayladıktan sonra sözleşme için gerekli olan bilgileri girdiğinizde cep telefonunuza bir onay kodu gönderiliyor ve siz bu kodu sisteme girerek sözleşmeyi onaylamış oluyorsunuz. Bu aşamadan sonra adresinize gönderilen sözleşmeyi imzaladığınızda artık indirimli elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tedarikçi şirket ile sözleşme yaparak elektriği ucuza kullandığınız süreçte de Seçelektrik size her türlü konuda destek olmaya devam ediyor. Gelirini tedarikçi şirketlerden karşılayan Seçelektrik sunduğu hizmetlerden dolayı sizden hiçbir şekilde ücret talep etmiyor. Siz de bir an önce indirimli elektrik kullanarak tasarruf yapmak ve düşük elektrik faturası ödemek için 850 885 07 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Faturam TL, HEMEN FATURAMI DÜŞÜRMEK İÇİN