AGE Enerji

AGE ENERJİ, altyapı, üstyapı ve enerji alanında kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektöre 35 senelik tecrübesi ile hizmet veren AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş bünyesinde faaliyet göstermektedir.

AGE İNŞAAT ve TİCARET ANONİM ŞİRKETİ; Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Önen, 1965 yılında kurduğu firması ile proje müşavirliği, inşaat ve taahhüt işleri yaparak sektörde çalışmaya başlamıştır. Firmanın iş hacminin artmasıyla 1974 yılında eczacı Güner Adlı ve Çiler Önen'in katılımı ile AGE İnşaat ve Ticaret Ltd.Şti. kurulmuş ve 1998 yılında anonim şirkete dönüştürülmüştür.

283 MW kurulu güce sahip olan AGE Enerji, hidro ve doğal gazdan elde ettiği elektrik enerjisi ile ülkemizdeki en güvenilir firmalardan biridir.

AGE Enerji termik enerji ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaktadır.
Termik Enerji Kaynakları;

Doğalgaz Çevrim Santralleri
205 MW kapasiteli AGE Denizli Doğalgaz kombine çevrim santrali 2013 yılında devreye alınmıştır.

Kömür Santralleri
Enerji üretiminde yerel kaynak kullanmanın bilinci ile yerel kömür rezervleri araştırılmaktadır. Maden arama ruhsat çalışması ile birlikte yüksek verimli, en son teknolojiye uygun, çevre dostu, kirletici emisyonu asgari düzeylerde olan ve azami yerli yakıt kullanan termik santrallerin fizibilite çalışmaları devam etmektedir.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları;

Hidroelektrik Santrallar
Yerel ve yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak hidroelektrik santralleri, Türkiye'nin enerji ihtiyacına çözüm olabilecek vazgeçilmez tesislerdir. AGE ENERJİ yeni yatırımlarında ve özelleştirme ihalelerinde hidroelektrik santrallere ayrı bir önem vermekte, yatırımlarının önemli kısmını bu alanda yapmaktadır.

Rüzgar Santralları

AGE ENERJİ, diğer bir yerel ve yenilenebilir enerji kaynağı olan rüzgar potansiyelinin enerji üretimine aktarılması amacı ile lisans başvurularında bulunmuştur. Bu alanda son teknolojiler takip edilmekte ve lisansların sonuçlanması beklenilmektedir.

Güneş Enerjisi
Yatırım maliyeti şu safhada yüksek olan güneş enerjisi alanında, ulusal ve uluslararası AR-GE faaliyetleri titizlikle takip edilmektedir.

AGE ENERJİ halen enerji yatırım, enerji taahhüt, toptan elektrik ticareti ile serbest tüketicilere elektrik satış hizmetleri vermekte olup, sürdürülebilir kalkınmanın ve enerji alanında dışa bağımlılığı azaltacak yerel kaynak kullanımının bilinci ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Çağrı Merkezi 444 3 243
Çalışma Saatleri 7/24

Ödeme Kanalları

Bankalar Otomatik Ödeme İnternet Şubesi Kredi Kartı Telefon Bankacılığı ATM Gişe
Akbank
Denizbank
Finansbank
Garanti Bankası
Türkiye İş Bankası
Yapı Kredi Bankası
Ziraat Bankası
PTT
Faturam TL, HEMEN FATURAMI DÜŞÜRMEK İÇİN

Bunlarda İlginizi Çekebilir: